Blog

Kosztorys robót budowlanych dla banku. Co powinien zawierać?

Czerwiec 24, 2021

Finansując inwestycje budowlane z „pomocą” banku, warunkiem koniecznym uzyskania kredytu jest sporządzenie kosztorysu robót budowlanych. Powinien on zawierać pełną analizę kosztów, dokumentację umożliwiającą dokładne szacunki finansowe. Na czym polega kosztorys robót budowlanych dla banku? Jak go przeprowadzić? Czym różni się od innych dokumentacji szacunkowych?

Więcej

Jakie są różnice między opinią techniczną a ekspertyzą?

Luty 10, 2021

Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne musimy dołączyć np. do wniosku o przebudowę obiektu. Są one także niezbędnym uzupełnieniem dokumentacji związanej z budową domów i innych obiektów budowlanych. Pomoc specjalistów przydaje się także w innych sytuacjach, bo pozwala nam uniknąć poważnych i często bardzo kosztownych pomyłek, które przytrafiają się podczas zakupu domów i mieszkań z rynku wtórnego. Wyjaśniamy, jakie są różnice pomiędzy ekspertyzą budowlaną i opinią techniczną.

Więcej

Jakie czynności obejmuje audyt energetyczny?

Luty 10, 2021

Zużycie energii stale wzrasta. Często jest ona marnowana ze względu na zastosowanie nieefektywnych rozwiązań, co skutkuje nie tylko zwiększeniem kosztów użytkowania budynku. Audyt energetyczny to najlepszy ze sposobów oceny zużycia energii względem faktycznego zapotrzebowania. Wyjaśniamy, w jakim celu przeprowadza się audyt energetyczny i dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Więcej