INWESTOR ZASTĘPCZY


ZASTĘPSTWO INWESTYCYJNE

building 2762319

Pomagamy w inwestycjach, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem i prowadzimy naszych Klientów przez cały proces związany z tworzeniem inwestycji budowlanej – od pierwszych czynności prawnych, aż po oddanie gotowego budynku. Nie masz czasu, odpowiedniego zespołu lub wiedzy, by podjąć się dużej inwestycji? Zaufaj nam – od wielu lat jako inwestor zastępczy pomagamy naszym Klientom przy prowadzeniu dochodowych inwestycji budowlanych.

 

Czym jest zastępstwo inwestycyjne?

 

Definicja i status prawny inwestora zastępczego i zastępstwa inwestycyjnego pojawiają się w Polskiej Normie z dnia 25 kwietnia 2000 roku (PN-ISO 6707–2:2000). Zgodnie z nią:

  • inwestor zastępczy to firma lub osoba organizująca i koordynująca działania związane z inwestycją;
  • umowa o zastępstwo inwestycyjne zawierana jest między zlecającym a wykonawcą. Ten drugi zobowiązany jest zaplanować i zarządzać wszystkimi czynnościami na budowie.

 

Jak widać, definicje prawne zastępstwa inwestycyjnego są dość szerokie. W praktyce oznacza to jedno – możliwość elastycznego dopasowania umowy do potrzeb zamawiającego. Nasza firma może dokonać całościowej realizacji inwestycji, występując jako inspektor nadzoru inwestorskiego lub w porozumieniu z klientem zrealizować tylko część procesu inwestycyjnego. Zawierając umowę, każdorazowo sporządzamy szczegółowy wykaz czynności, których mamy się podjąć.

 

Czy skorzystanie z usług inwestora zastępczego jest opłacalne?

 

Wielu inwestorów obawia się skorzystania z usługi zastępstwa inwestycyjnego, ponieważ prognozują niepotrzebne wydatki, długi czas realizacji czy niską rentowność inwestycji. My wywiązujemy się ze swoich zobowiązań wynikających z zawartej umowy – jako inwestor zastępczy na każdym kroku informujemy klienta o postępach prac i wykazujemy poniesione koszta. Bazując na dotychczasowym doświadczeniu, oferujemy osiągnięcie wysokiej jakości zrealizowanych robót budowlanych przy racjonalizacji czasu realizacji i optymalizacji kosztów inwestycji. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia indywidualnych potrzeb i warunków współpracy.

 

MASZ JAKIEŚ PYTANIA?

Skontaktuj się z naszym biurem celem umówienia spotkania.